1. etapa - Ježek v kleci

25.09.2010 21:57

 

 

1.etapa

Ježek v kleci

 

 

         „Tak prý se zase ukázal ježek!“ volal Jarka Metelků,když přiběhl do klubovny,kde mělo být právě začato šesté číslo TAM-TAMU.

Mirek prudce zdvihl hlavu,skloněnou až dosud nad různými lejstry.,,Co budeš povídat!?“vykřikl pochybovačně i překvapivě zároveň.

         „Ježek v kleci?To snad není možné.“Ano je!Také jsem tomu nechtěl věřit.“vykládal Jarka dále.“Ale říkal to Standa Bártů a ten nikdy nelže.“

         Mirek začal kvapně skládat papíry a všechny potřeby,které zde byly připraveny k výrobě Tam-Tamu,a vzrušením skoro až křičel:“Ale to musíme přesně vyšetřit,co kde a jak,to bude přece něco pro Tam-Tam!Hned tam jdeme,nechte všeho.

         Jeho spěch a nedočkavost nakazila všechny ostatní.Ale nebylo divu-,,ježek v kleci“byl starý a podivný případ,který nadělal ve městě za minulá léta hodně vzruchu.

         Ježek v kleci nebylo žádné zvíře,jak by se dalo soudit podle toho zvláštního názvu,…………..

         Kdysi,prý před mnoha lety,žil v městě podivný hoch,jemuž ježek v kleci patřil………Pak zmizel,snad se odstěhoval,snad umřel………….A s ním zmizel i ježek v kleci.

         Potom se prý  po letech ježek v kleci ještě někde objevil,a bylo o něj svedeno několik velikých bitev mezi tehdejšími Druhostraníky a hochy ze Stínadel,kteří si říkali Vontové.

         A ježek v kleci zmizel zase.Jeho krátké objevení se,spojené s různými nevysvětlitelnými okolnostmi,podobalo se blýsknutí jehly v kupě sena.

 

Naším úkolem bylo po družinách vyluštit zprávu,kterou jsme od Medvěda dostali.A nebylo to jednoduché…..zpráva byla napsána mezi řádky listiny – tajným písmem.Každá družina se tak vydala zprávu vyluštit po svém.Po chvilce ,si každý přišel pro svíčku a zápalky .Začalo se s luštěním.Někteří v zápalu boje pospíchali – a tak to u nás vypadalo spíše jako u hasičů.A tak chviličku dupal po papíře Standa a za chvilku zase Roman…Ale nakonec se povedlo.Po vyluštění jsme se dozvěděli,že i my budeme hledat ježka – a že se vše další dozvíme od Medvěda.Při návštěvě Sázavy ,jsme navštívili zahradu místního zámku….po prohlídce ,jsme si zahráli několik her a dozvěděli se,že máme v okolí hledat již zmiňovanou kresbu ježka a na důkaz toho,že zde byl každý člen,,,jsme měli pak každý v naprosté tichosti přinést zpět do zahrady důkazní lístek. Ale to hlavní většina družin pro svůj spěch nevyslechla.Kresbu jsme si měli řádně prohlédnout.Při návratu ze Sázavy – nám Medvědice v odpočinkovém altánku oznámila,že poslední částí této etapy bude-co nejvěrnější nakreslení kresby ježka v kleci.Vše se pak ohodnotí a družiny získají body.