Na víkendovém táboření (20. - 23. 6. 2013) jsme dohráli celoroční hru Strážce duší. Za to, že jsme splnili všechny úkoly, které nám během roku připravil Strážce duší, získali jsme celou sadu vzácných šperků a tím tak úspěšně zakončili tuto hru.

Připravili jsme pro Vás celoroční etapovou hru s názvem,

který jste se již dozvěděli

…pro ty z Vás, kteří ještě netuší, hra se jmenuje

 

Strážce duší

 

Tato hra se skládá ze 7 etap a každá bude samostatným příběhem.

 

Náš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlených okamžiků. Čekali bychom, že moderní věda jednou provždy skoncuje s nadpřirozenými jevy a tajemnými úkazy, že odhalí vše skryté a najde odpovědi na většinu vzrušujících otázek, ať již se týkají naší historie či současnosti. A je to přesně naopak. Jak se rozrůstá archeologický výzkum, přibývá nálezů s nimiž si nevíme rady. Čím více důmyslných přístrojů a technických postupů se používá, tím více se vynořuje nových záhad.

  Co znamená prastarý magický znak namalovaný na křtinských lebkách? Působilo na Moravě přísně utajené Bratrstvo ohně? Jaké tajemství skrývá obraz zázračné Madony? Žili mezi námi nezranitelní fexti? Byl Vojtěch z Pernštejna zavražděn? Střeží jeho hrobku smrtící kletba? Nachází se na hradě Houska brána do jiných světů nebo je tu ukryto svědectví o neznámé historii? Podaří se rozluštit poselství, zakódované do stěn tamní kaple?

  Po čem pátrali templáři na biblické hoře Mórija? Souvisely čarodějnické procesy s genetickými pokusy mimozemské civilizace? Žil na Moravě poslední potomek královského rodu Inků? Podaří se objevit Dýmající zrcadlo a mytické Oči smrti? Co obsahovala tajná zásilka z pozůstalosti popraveného císaře Maxmiliána? Kým byl poslední český upír? Dokázali alchymisté komunikovat s nadpřirozenými bytostmi?

 

  Budete muset bádat nejen po družinách a pomáhat si, ale často si budete lámat hlavu a shánět informace jak v knihách ,na internetu, v muzeích…ale i budete muset zavzpomínat na to - co jste se již učili…či poprosit o pomoc vedoucí či rodiče a prarodiče.

 

  Poprvé se setkáte s tajemnou postavou Strážce duší.

Jako jediní možná budete , vnímat jeho mlčenlivou přítomnost a získáte schopnost porozumět jeho signálům.

Také on jako jediný…..může určit,zda jste hodní tuto hru hrát a vždy vám dá nějak vědět, že hra začíná.